Odsysanie Tłuszczu
Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała. przez jej odessanie... Zobacz więcej...
Plastyka brzucha
Wskazaniem do korekcji chirurgicznej jest wiotkość powłok brzucha, która objawia się zwiększeniem obwodu brzucha oraz obecnością obwisłej... Zobacz więcej...
Plastyka obwisłej skóry ramion
Wskazaniem do korekcji chirurgicznej jest wiotkość i nadmiar skóry ramion, która objawia się  obecnością fałdów skórno tłuszczowych... Zobacz więcej...
Plastyka obwisłej skóry ud
Blizny i przykurcze bliznowate będące późnym następstwem urazu mają bardzo zróżnicowaną morfologię, zależną od rodzaju rany... Zobacz więcej...

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawianiem, jakości życia ludzi, to chirurgia plastyczna, która specjalizuje się w korygowaniu i zapobieganiu niedoborom estetycznym i funkcjonalnym, a także zmianom związanym z wiekiem. Zabiegi są przeprowadzane w różnych obszarach: odsysanie tłuszczu (liposukcja), plastyka brzucha, plastyka obwisłej skóry ramion i ud itd.

Odsysanie tłuszczu – liposukcja

Liposukcja jest popularnym sposobem usuwania złogów tłuszczu poprzez odsysanie próżniowe. Głównym celem tej procedury jest zwalczanie lokalnych form otyłości, które często naruszają kontury figury. Najbardziej popularne procedury dla kobiet to: liposukcja boków i przedniej powierzchni brzucha. To także walka ze złogami tłuszczu na wewnętrznych powierzchniach bocznych stawu kolanowego, zniwelowanie deformacji ud, ramion. Do niedawna procedurę tę uznawano za przywilej kobiet, ale ostatnio coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na tę metodę radzenia sobie z tłuszczem.

Odsysanie tłuszczu u mężczyzn odbywa się w następujących obszarach: klatka piersiowa, brzuch „piwny”. Liposukcja twarzy jest równie popularna wśród obu płci, co pozwala na napięcie skóry i symulację konturu twarzy (dobry efekt, na przykład, zapewnia liposukcja podbródka). Próżniowe odsysanie złogów tłuszczu, które jest dobrze połączone z innymi zabiegami kosmetologicznymi, pozwala na korygowanie kilku stref jednocześnie. Komórki tłuszczowe usunięte podczas liposukcji nie są odbudowywane, a w przypadku pojawienia się nowej tkanki tłuszczowej, jest ona odkładane bardziej równomiernie. Nie ma konkretnych wskazań medycznych do tej procedury, główną przyczyną odsysania tłuszczu jest nadmierna akumulacja tłuszczu w pewnych obszarach ciała. Zobacz więcej szczegółowych informacji o samym zabiegu odsysania tłuszczu.

Rodzaje liposukcji brzusznej

Współczesna medycyna oferuje następujące opcje tej procedury:

  • Próżnia (mechaniczna)
  • Ultradźwięki
  • Laser.

Mechaniczna technika liposukcji zakłada, że w skórze są wykonane małe otwory, w które wkładane są specjalne cienkie metalowe rurki (kaniule). Ruchy kaniul w kształcie wachlarza niszczą tkankę tłuszczową, której resztki są usuwane za pomocą ssania próżniowego.

Technika liposukcji ultradźwiękowej polega na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą kawitacji ultradźwiękowej, (podczas gdy komórki tłuszczowe zamieniają się w ciecz). Liposukcja ultradźwiękowa może być tradycyjna i nieinwazyjna. W pierwszym przypadku odsysanie emulsji tłuszczowej odbywa się poprzez miniaturowe przebicia skóry. Nieoperacyjna liposukcja brzucha za pomocą ultradźwięków nie oznacza naruszenia integralności skóry a tłuszcz jest wydalany przez układ limfatyczny.

Laserowa technika odsysania tłuszczu jest najbardziej naturalną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu. Procedura jest przeprowadzana w następujący sposób: sonda laserowa jest umieszczana w ciele za pomocą mikro nakłuć, co topi komórki tłuszczowe. Uwolniony tłuszcz jest wchłaniany do krwiobiegu i jest neutralizowany w wątrobie.

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha (abdominoplastyka), czyli redukcja brzucha, polegająca na usunięciu zwiotczałej skóry (obwisłego fartucha) i nadmiernych złogów tłuszczu, które powstały w wyniku cech metabolizmu, zmian związanych z wiekiem hormonalnym lub po porodzie. Rezultatem jest uszczelnienie tkanki łącznej i mięśniowej, rekonstrukcja przedniej ściany brzucha, przywrócenie estetyki figury.

Kompletna chirurgia plastyczna brzucha polega na wykonaniu poprzecznego nacięcia w dolnej części danego obszaru i nacięciu wokół pępka. Chirurg plastyczny usuwa nadmiar skóry, mięśnie, jeśli to konieczne, wykonuje liposukcję, która pozwala na ukształtowanie konturu brzucha. Operacja ta jest zalecana w przypadku, gdy konieczne jest naciągnięcie brzucha po porodzie, aby wyeliminować skutki predyspozycji genetycznych lub w walce z otyłością. W takim przypadku nadmiar skóry jest usuwany począwszy od kości łonowe i aż do obszaru powyżej pępka.

Wykonywana jest także częściowa plastyka brzucha i jest zalecana przy nadmiernej wypukłości brzucha poniżej pępka. Pełna plastyka brzucha jest wskazana, jeśli nadmiar skóry tworzy okrąg na biodrach i talii. W tym przypadku nacięcie jest większe niż w poprzednich przypadkach, a głębokie warstwy tkanek są naruszone. Zabieg polega na naciągnięciu przedniej części brzucha i napięciu skóry z boków i bioder, co pozwala poprawić kontury ciała. Zobacz więcej szczegółowych informacji o samym zabiegu plastyki brzucha.

Plastyka obwisłej skóry ramion – brachioplastyka

Plastyka obwisłej skóry ramion jest rodzajem chirurgii plastycznej, która eliminuje nadmierne ilości obwisłej skóry i tkanki tłuszczowej na ramionach w okolicy barku. Korekcja takich zjawisk staje się konieczna wraz z wiekiem, gdy powłoka traci swoją elastyczność i nie zachowuje swojego kształtu, co może powodować dyskomfort estetyczny. Wraz z tym, zjawiska te mogą rozwinąć się w wyniku intensywnej utraty wagi, gdy warstwa tłuszczu zmniejsza się i pojawia się nadmierna objętość skóry.  Zabieg powala wyeliminować nadmierną objętość wiszącej skóry.

Wskazania do zabiegu:

  • Zmniejszone napięcie skóry i zmniejszenie objętości mięśni trójgłowych i bicepsów, małych i dużych mięśni piersiowych
  • Zmniejszanie elastyczności skóry w okolicy ramion
  • Gwałtowny spadek objętości podskórnej warstwy tłuszczu na wewnętrznej i tylnej powierzchni ramion
  • Nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej w określonym obszarze.

Dwa rodzaje operacji

Brachioplastyka jest wykonywana przez wycięcie nadmiaru objętości skóry i tłuszczu podskórnego, a następnie naciągnięcie skóry. Zabieg obejmuje wykonanie małego nacięcia pod pachą i usunięcie elipsoidalnego obszaru skóry. Wraz z tym można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej.

Klasyczna plastyka obwisłej skóry ramion jest stosowana do usunięcia znacznej ilości tkanki. Technologia takiej interwencji obejmuje wykonanie długiego nacięcia na wewnętrznej stronie ramienia od stawu łokciowego do okolicy pachowej. Kształt nacięcia może mieć kształt litery S, co pozwala na ukrycie blizny pooperacyjnej lub w kształcie litery T z wyraźną wiotkością skóry. Po tym następuje wycięcie tkanki i zszycie. Zobacz więcej szczegółowych informacji o samym zabiegu.

Plastyka obwisłej skóry ud

Plastyka obwisłej skóry ud ma zastosowanie w przypadku utraty masy ciała na przykład wyniku odchudzania. Osoby, które zmagają się z obwisłą skórą w okolicach ud z powodu starzenia również chętnie poddają się tej procedurze medycznej. Zabieg plastyki związany jest z wycięciem nadmiernej skóry z wewnętrznej strony ud lub w linii pachwinowej. Powstałe nacięcia są zszywane przez chirurga plastycznego, powstanie ewentualnych blizn jest zredukowane do minimum. Zobacz więcej informacji i zdjęcia pacjentów przed i po operacji plastyki obwisłej skóry ud.